Loading ...
close

انواع ترمز گیری

logo
انواع ترمز گیری

 

 

دیسک#ترمز_خودرو بخش مهمی از سیستم #ترمز #خودرو است که #لنت ها با آن درگیر می شوند و بسته به میزان درگیری با #لنت_ترمز ،حرکت چرخ های خودرو را کند و یا چرخ های خودرو را از حرکت باز می دارند

سیستم ترمز در #وسائل_نقلیه بدون شک مهمترین بخش #فنی به شمار می آید و صحت و سلامت عملکرد آن به معنای #ایمنی_خودرو ، تضمین رهایی از #خطر است. از این رو باید توجه داشت که این سیستم در بهترین وضعیت ممکن عمل کند.

در سیستم #ترمز_دیسکی پاره ای از ایرادات رایج می تواند #سلامت و #ایمنی سیستم ترمز را به خطر بیندازد،

تمام شدن لنت، استفاده از لنت های نامرغوب، خشک شدن و سوختن گریس داخل بوش های کالیپر و یا تاب برداشتن #دیسک به دلیل سرد شدن ناگهانی به هنگام عبور از چاله آب یا #کارواش خودرو زمانی که هنوز دیسک ها داغ هستند می تواند موجب بهم ریختن بافت صاف و صیقلی سطح دیسک شود و در دیسک تاب دار در ساده ترین حالت ممکن باعث بروز صدا و سوت کشیدن، لرزش خودرو و یا منحرف شدن یا نامتعادل شدن خودرو به هنگام #ترمزگیری شود که در همه این حالت ها توان ترمزگیری زیر سوال می رود.

 

چند نکته مهم برای نگهداری دیسک ترمز خودرو :  پیش از پایان #لنت_ترمز اقدام به تعویض آن ها کنید. بازسازی خرابی دیسک ترمز به دلیل تمام شدن لنت ها هزینه سنگین تری نسبت به قیمت لنت ترمز نو دارد

 توجه داشته باشید زمانی که ترمزهای خودرو داغ هستند، پاشش اندکی آب مانند رفتن به کارواش یا ورود به گودال آب می تواند باعث تاب برداشتن دیسک شود.

تراشکاری دیسک و کاسه ترمز تعداد دفعات مشخصی دارد و ضخامت دیسک یا کاسه ترمز از یک مقدار معینی نباید کمتر شود چرا که در این صورت با داغ شدن یا سرد شدن ناگهانی، دیسک یا کاسه ترمز دچار ترک خوردگی و شکستگی می شود که این اتفاق به هنگام حرکت می تواند موجب قفل کردن یا از کار افتادن و در نهایت برهم خوردن تعادل خودرو شود که عواقب جبران ناپذیری به همراه دارد.

 

 برای مشاوره کلیک کنید  

 

 

مطالب  آموزشی

 

 علائم راهنمایی و رانندگی اخباری

علائم اخباری حامل خبررسانی و آگاهی بخشی نسبت به وضعیتی هستند. قرار گرفتن چنین تابلوهایی در مسیر حرکت، . . .

 

  علائم راهنمایی و رانندگی محلی

تابلوهای راهنمایی و رانندگی محلی، غالبا برای نشان دادن وضعیت مسیر و شرایط جاده ای به کار گرفته می شوند. این  . . .

 

 

ارتباط با مدرسه رانندگی


  تلفن ها  : رضا جوراب بافان

 

  09122138699

 

برای اطلاعات بیشتر  در ساعات 5 تا 9 شب تماس حاصل فرمایید

 

فقط تماس بگیرید

 

 

 

درباره مدرسه رانندگی

 

من رضا جوراب بافان هستم .یک مربی متعهد که تصمیم دارم از شما یک راننده حرفه ای با جدیدترین متدها بسازم .

تمام تلاشم در افزایش مهارتهای عمومی و حرفه ای رانندگی شما است ، طعم و لذت هیجان رانندگی را در رانندگی تجربه کنید .

 

صفحه اینستاگرام ما